Dlaczego miewam te plamienia z pochwy?

Dzień dobry, co jakiś czas pojawiaja się u mnie delikatne różowe plamienie, mniej więcej co miesiąc, nie towarzyszą temu żadne inne objawy, nie są one obfite, raczej zdarza się to raz lub 2 w ciągu dnia, czasem też takie plamienie pojawia się po stosunku, od 3 lat stosuję tabletki antykoncepcyjne i mam zdiagnozowaną nadżerkę, cytologia z maja 2023 prawidłowa. Czy takie plamienia powinny mnie niepokoić? Czy mogą być spowodowane przez tabletki czy nadżerkę?
KOBIETA, 23 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

plamienia śródcykliczne mogą pojawiać się z powodu nadżerek szyjki macicy, którą akurat Pani posiada, ale również być spowodowane wahaniami hormonalnymi, dlatego warto, aby skonsultowała się Pani ze swoim ginekologiem i poinformowała go o tym, gdyż istnieje prawdopodobieństwo, że konieczna będzie zmiana tabletek antykoncepcyjnych na inne, bardziej dopasowane do Pani potrzeb.

Inną przyczyną plamień mogą być również infekcje intymne, jednak raczej nie byłoby to wtedy cykliczne.

Więcej informacji na temat plamień śródcyklicznych znajdzie Pani w poniższych artykułach:

https://parenting.pl/plamienie-przed-okresem-naturalne-przyczyny-inne-przyczyny

https://parenting.pl/plamienie-miedzymiesiaczkowe

https://parenting.pl/plamienie-zamiast-okresu-czy-jest-niebezpieczne-poczatki-ciazy-poronienie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.