Czym mogą być spowodowane te plamienia u 22-latki?

Witam. Od 1.5roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Vibin. Od 4 miesięcy mam plamienia w 2 lub 3tyg brania tabletek. W tym miesiącu wystąpiły dwa razy. Raz przy wysiłku fizycznym. Dodam że mam wykrytą nadżerkę i w rodzinie występował rak szyjki macicy (mama), endometrioza i torbiele(mamy siostra). Dodatkowo pojawia się ból w trakcie współżycia. Tabletki biorę ciągle o tej samej porze i nie pominęłam żadnej. Czym mogą być spowodowane te plamienia?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, zauważone przez Panią plamienie może mieć właśnie przyczynę w występującej u Pani nadżerce, która u wielu kobiet delikatnie podkrwawia, co potwierdzają także bóle podczas współżycia. Nie są to jednak objawy charakterystyczne dla jednej choroby, dlatego, w takim przypadku, powinna się Pani udać do lekarza ginekologa, który oceni stan Pani szyjki macicy i wykonując dodatkowe badania, znajdzie przyczynę krwawienia, ponieważ może się tak zdarzyć, że istnieje jego inny powód, np. torbiele, o których Pani nie wie.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-miesiaczka

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-przed-okresem-srodek-cyklu-antykoncepcja

https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-z-pochwy-przyczyny-diagnostyka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.