Jak postępować przy tym plamieniu z pochwy?

Dzień dobry, od 3 dni mam plamienia dość intensywne. Plamienia pojawiły się po stosunku, który był bardziej intensywny niż zazwyczaj. Plamienie nie wydostaje się z szyjki macicy tylko bardziej ze ścinek pochwy. Co mogę zrobić w takiej sytuacji?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

plamienie po stosunku może występować z różnych przyczyn. Skoro Pani wspomina, że stosunek był bardziej intensywny niż zwykle, to prawdopodobną przyczyną wydaje się uraz powstały w czasie penetracji, który pojawił się na skutek otarć, z powodu suchości pochwy lub nieodpowiedniej pozycji. Jest to tak zwane krwawienie kontaktowe.

Inne możliwe przyczyny to infekcje intymne, nadżerka szyjki macicy, polipy szyjki macicy, torbiele jajników, wady anatomiczne pochwy, choroby weneryczne, endometrioza, a nawet rak szyjki macicy.

Jeśli więc plamienie to będzie utrzymywało się dłużej, a jego intensywność nadal będzie taka samo, proszę udać się do ginekologa.

Problem ten został opisany w naszym artykule dostępnym pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-po-stosunku-przyczyny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.