Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy krwawienie z pochwy podczas masturbacji jest niebezpieczne?

Witam, chciałam zapytać czy krwawienie z pochwy podczas masturbacji jest niebezpieczne? Pierwsze niewielkie krwawienie miałam z 2 tygodnie temu. Dziś chciałam spróbować kolejny raz i było znacznie większe. Raczej niemożliwe jest bym się tam zadrapała, ponieważ mam bardzo krótkie paznokcie. Dodam, że po krwawienie mija a zaczyna mnie boleć podbrzusze.
KOBIETA, 22 LAT 2 miesiące temu

Czy wszystkie kobiety mogą być poddawane HTZ?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tzw. krwawienie kontaktowe, które pojawia się po stosunku może mieć wiele przyczyn – do najczęstszych należą uszkodzenia śluzówki pochwy wskutek zbyt intensywnej penetracji czy niewystarczającego nawilżenia pochwy. Jednak, jeżeli po penetracji (także w wyniku masturbacji) poza krwawieniem pojawia się ból podbrzusza to przyczyna może być poważniejsza.

Więcej informacji pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-po-stosunku-przyczyny.

Często do plamień po zbliżeniu przyczyniają się infekcje bakteryjne i grzybicze oraz – najczęściej – nadżerki szyjki macicy. W takim wypadku ginekolog zleca odpowiednią farmakoterapię, która może zażegnać problem.

Odsyłam do odpowiedzi ekspertów na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-krwawienie-podczas-masturbacji oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-kontaktowe-podczas-stosunku.

Rzadziej krwawienia kontaktowe są skutkiem polipów szyjki macicy czy endometriozy – niestety podała Pani za mało danych, by móc powiedzieć coś więcej na temat możliwych przyczyn wspomnianych plamień. Niemniej sugerowałabym wizytę u lekarza.

Jeśli jest Pani zainteresowana, więcej informacji odnajdzie Pani w naszych artykułach: https://portal.abczdrowie.pl/polipy-macicy-przyczyny-powstawania-objawy-leczenie oraz https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-endometrioza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy