Co oznacza to krwawienie z pochwy?

Od dwóch miesięcy po miesiączce mam krwawienia z pochwy.. wcześniej było to od razu po jednak teraz miesiączkę mam za 2 tygodnie i mam krwawienie z pochwy.. takie z śluzem...

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

powinna Pani udać się na badanie ginekologiczne. Krwawienie z pochwy po miesiączce nie jest objawem fizjologicznym i może świadczyć o obecności torbieli na jajnikach lub mięśniakach macicy.

Ponadto krwawienia lub plamienia po okresie mogą sygnalizować zaburzenia hormonalne oraz pojawiają się także w przypadku endometriozy. Tylko wizyta u ginekologa oraz niezbędne badania będą w stanie to zweryfikować, dlatego proszę nie zwlekać i zapisać się na wizytę u specjalisty.

Więcej przyczyn krwawienia z pochwy opisanych zostało w naszym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-z-pochwy-przyczyny-diagnostyka.

Zachęcamy do lektury.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.