Co oznaczają te upławy i rozpieranie w pochwie?

Witam. Wczoraj i dzisiaj rano zauważyłam wydzielanie ciągnącego śluzu o brązowym zabarwieniu, mam przy tym również uczucie rozpierania w pochwie. Mam 31 lat i dwoje dzieci. Miesiączkuje regularnie, nigdy wcześniej nie miałam takich upławów. Mąż jest pół roku po udanej wazektomii (potwierdziły badania w laboratorium).
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niestety ciężko stwierdzić, jaka jest przyczyna opisanych przez Panią upławów bez badania ginekologicznego.

Proszę więc umówić się na wizytę u ginekologa, który po zbadaniu Pani będzie mógł powiedzieć coś więcej. Przyczyn pojawienia się wydzieliny o brązowym zabarwieniu może być naprawdę wiele. Takie objawy pojawiają się w przypadku nadżerki szyjki macicy, polipów, mięśniaków macicy czy endometriozy.

Więcej na ten temat przeczytać można w jednym z naszych artykułów, który znajduje się pod poniższym linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/brazowe-plamienie.

Uczucie rozpierania w pochwie może być związane z obecnością torbieli na jajnikach. Wszystkiego jednak dowie się Pani podczas badania. Tylko ono może potwierdzić bądź wykluczyć te przypuszczenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.