Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczają te zielone upławy?

Witam serdecznie, zwracam się z zapytaniem odnośnie zdiagnozowanej "nadżerki". Lekarz ginekolog u którego byłam, powiedział, iż leczenie będzie zależne od cytologi. Jednak w każdym razie trzeba ją usunąć. Wynik cytologi mam dobry, wykonałam też badanie kolposkopowe, które wykazało ektopię gruczołową i, że wszystko jest ok. Martwią mnie tylko upławy jakby zielono żółte, które występują mimo wzięcia przepisanych leków.
KOBIETA, 32 LAT 7 miesięcy temu

Suplementy diety w menopauzie

Menopauza to jeden z najtrudniejszych okresów w życiu kobiety. Jak sobie radzić w tym czasie? Na pewno warto zmienić tryb życia, a przede wszystkim dietę. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o suplementach diety w menopauzie.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy,

w odpowiedzi na zadane pytanie, chcielibyśmy zachęcić do kontaktu z lekarzem ginekologiem, który prowadzi Pani leczenie. W pytaniu opisuje Pani, że wykonała już pewne badania, aby stwierdzić jakie są przyczyny Pani dolegliwości. W badaniu cytologicznym i kolposkopowym nie wykazano poważniejszych zmian. Jednak w dalszym ciągu ma Pani upławy, które mają niepokojące zabarwienie. Otrzymała Pani także leki, o których niestety nie mamy większej ilości informacji. Możliwe, że lekarz podczas konsultacji zaleci zmianę schematu leczenia, przepisze inne preparaty. Dodatkowo może Panią skierować na dodatkowe badania ginekologiczne, które pozwolą ustalić przyczynę problemu (np. posiew z pochwy). Dzięki takim badaniom można bliżej określić czy etiologia tych upławów jest bakteryjna czy grzybicza. Dlatego też konsultacja z lekarzem wydaje się być konieczna, aby leczenie przyniosło oczekiwany skutek, a Pani samopoczucie uległo poprawie.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-z-pochwy-przyczyny-diagnostyka

https://portal.abczdrowie.pl/brazowe-plamienie

https://portal.abczdrowie.pl/uplawy-z-pochwy

https://portal.abczdrowie.pl/kolposkopia

https://portal.abczdrowie.pl/stan-zapalny-pochwy-przyczyny-objawy-kuracja

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy