Ból podczas stosunku oraz żółte upławy

Witam, mój problem jest intymny. Staramy się z partnerem o dziecko. Niestety po każdym stosunku z finałem w środku odczuwam silny ból ze strony cewki moczowej i podbrzusza, towarzyszą mi żółte upławy a partner skarży się na pieczenie członka. Ze względu na obecną sytuację w kraju jakiekolwiek badania są wręcz niemożliwe. Co to może być i jak to leczyć?

Redakcja abcZdrowie

Witam, niestety, mimo obecnej sytuacji epidemiologicznej, prawdopodobnie konieczna będzie wizyta u ginekologa, ponieważ zarówno upławy, jak i ból sugerują poważniejszy problem. Prawidłowa wydzielina z pochwy zazwyczaj jest przezroczysta lub mlecznobiała, zależnie od fazy cyklu. Rzadko żółta. Natomiast jeśli towarzyszą jej dodatkowo inne objawy, to jest to sygnał, że należy rozpocząć diagnostykę. Więcej na temat tego typu upławów w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/zolte-uplawy-przyczyny-leczenie. W zależności od tego, jakiego rodzaju jest to infekcja (bakteryjna, grzybicza, mieszana), lekarz dobierze leczenie – dla Pani oraz Pani partnera. Niestety taka wydzielina może świadczyć o zakażeniu rzęsistkowcem lub nawet o nadżerce. Jak najszybsze wdrożenie leczenia jest wskazane. Tu znajdzie Pani szczegóły: https://portal.abczdrowie.pl/o-czym-swiadczy-zolta-wydzielina-z-pochwy. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.