Dlaczego mam te żółte upławy po stosunku?

Ponad rok nie współżyłam. Teraz, po pierwszym stosunku po tej przerwie, za kilka godzin zaczęły pojawiać się żółte, wodniste uplawy. Minęły już 4 dni, a sytuacja się nie poprawia. Nie mam żadnych dolegliwości takich jak ból czy pieczenie. Przed współżyciem wszystko było w porządku. Co może być tego przyczyną?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w odpowiedzi na zadane pytanie, chcielibyśmy zachęcić do kontaktu z lekarzem ginekologiem. Pisze Pani o żółtych, wodnistych upławach, które pojawiły się po stosunku seksualnym, który miał miejsce po dłuższym okresie abstynencji. Te objawy trwają już kilka dni, co Panią niepokoi. Nie ma pieczenia ani bólu. Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji byłaby wizyta u ginekologa. Lekarz miałby możliwość wykonać badanie ginekologiczne, ocenić wygląd upławów oraz ewentualnie wykonać USG ginekologiczne. Trzeba też zastanowić się zapewne nad wykonaniem kontrolnej cytologii. Możliwe, że pojawiła się infekcja intymna, której charakter trzeba ocenić (bakteryjny czy grzybiczy). Na podstawie Pani objawów oraz obrazu klinicznego, lekarz będzie mógł wdrożyć odpowiednie leczenie, np. globulki lub maść.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zolte-uplawy-przyczyny-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/uplawy-z-pochwy

https://portal.abczdrowie.pl/o-czym-swiadcza-uplawy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.