Dlaczego mam te żółte upławy z pochwy?

Co oznaczają bardzo silne upławy koloru ciemno żółty na dodatek, piecze w pochwie i swędzi oraz obtarcia w pachwinach?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

takie objawy oznaczają, że czas udać się do lekarza.

Żółte upławy, którym towarzyszy swędzenie i pieczenie pochwy świadczą o infekcji intymnej. Żółta wydzielina z pochwy o nieprzyjemnym zapachu występuje również w przypadku zakażenia rzęsistkiem pochwowym. Inną przyczyną może być nadżerka szyjki macicy.

Z kolei otarcia w pachwinach mogą występować na skutek niewystarczającej higieny ciała lub z powodu noszenia nieodpowiedniej bielizny (np. ze sztucznych materiałów).

Leczenie zależne jest od przyczyny dolegliwości. Konieczna jest więc wizyta u ginekologa, który wykona odpowiednie badania, postanowi diagnozę i zaleci leczenie. Proszę nie zwlekać, gdyż objawy same nie ustąpią.

Więcej informacji na temat żółtych upławów znajdzie Pani w naszym artykule dostępnym pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/zolte-uplawy-przyczyny-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.