Powikłania cesarskiego cięcia

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

ból podczas stosunku, po którym pojawiło się krwawienie mógł świadczyć o uszkodzeniu błony śluzowej pochwy. Pojawienie się krwi podczas współżycia może również wynikać z suchości pochwy i otarć z niej wynikających, ze zbyt głębokiej penetracji lub nieodpowiedniej pozycji. Przyczyn jest wiele. Wśród nich wyróżnić można także nadżerkę szyjki macicy, polipy macicy lub wady anatomiczne.

Powinna Pani udać się do ginekologa niezwłocznie po tej sytuacji – zwłaszcza, że owe krwawienie trwało aż 10 dni. To niepokojący objaw, który wymaga oceny ginekologa. W myśl zasady "lepiej późno niż wcale" warto to nadrobić.

Nasi eksperci wypowiadali się już na ten temat pod następującymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-podczas-stosunku-seksualnego, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyczyny-bolu-i-krwawienia-podczas-stosunku, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-podczas-odbywania-stosunku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty