Co może oznaczać to krwawienie po stosunku?

Witam! W środę przeżyłam swój pierwszy raz ze swoim partnerem. Seks był dosyć bolesny na początku, ale nie pojawiła się krew. Natomiast później przez kilka dni nie byliśmy w stanie ponownie spróbować ponieważ byłam zbyt obolała. Dodam tylko że we wtorek tego tygodnia zakończyła mi się miesiąca, a więc w następny dzień doszło do zbliżenia. Oczywiście uprawialiśmy bezpieczny seks z zabezpieczeniem. Jednak problem i obawy pojawiły się w poniedziałek rano (musiało się to wydarzyć z niedzieli na poniedziałek, czyli ok 4 dni po stosunku) gdy obudziłam się z plamą ciemnej krwi na swoich spodenkach. Plama była dosyć spora. Bardzo się wystraszyłam że coś mi się stało, albo że co gorsza jak przeczytałam w internecie że może to być krwawienie implantacyjne... Tak więc pytanie brzmi, możliwe że to przez przetracie po stosunki poleciała po kilku dniach? Czy może faktycznie jest to jakiś objaw ciąży, nawet jeżeli nie doszło do wytrysku w środku. A może jest to po prostu reakcja mojego ciała na zmiany przez hormony które się uaktywniły po stosunku. Bardzo proszę o pomoc ponieważ strasznie się martwię że coś mi się stało

Redakcja abcZdrowie

Witam,

krwawienie po pierwszym stosunku seksualnym, które związane jest z przerwaniem błony dziewiczej zazwyczaj pojawia się jednorazowo tuż po zbliżeniu.

W Pani przypadku plamienie pojawiło się troszkę później. Mogło być ono związane z uszkodzeniem ściany pochwy lub podrażnieniem, zwłaszcza, że wspomina Pani, że przez kilka dni po stosunku była Pani obolała.

Najlepiej poczekać aż plamienie ustanie i udać się do ginekologa w celu wykluczenia innych przyczyn ginekologicznych, które mogłyby spowodować pojawienie się wydzieliny. A są to między innymi polipy szyjki macicy, endometrioza, mięśniaki macicy czy nadżerka szyjki macicy.

Plamienie implantacyjne pojawia się zazwyczaj w ciągu 6-12 dni od stosunku, więc w Pani przypadku byłoby na nie za wcześnie.

Podobne pytania znajdzie Pani poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-i-brazowe-plamienie-po-pierwszym-stosunku-seksualnym, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowy-sluz-po-pierwszym-stosunku-a-plamienie-implantacyjne, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-kilka-dni-po-pierwszym-stosunku-czy-to-normalne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.