Dlaczego mam to krwawienie po stosunku seksualnym?

Pierwszy raz krwawiłam w momencie stosunku, nie jest to związane z przerwaniem błony. Kilka godzin przed byłam na wizycie u ginekologa, byłam badana wziernikiem. Kilka dni wcześniej brałam globulki dopochowe na infekcję, ale nie przeszła ona całkowicie. Robiłam irygacje w ten sam dzień rano. Czy ma to z tym wszystkim jakiś związek, powinnam się martwić? Czy po prostu jest to wynik wymienionych rzeczy - infekcja, globulki, irygacja, badanie?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

krwawienie po stosunku seksualnym może mieć wiele przyczyn. Otarcia, podrażnienia, suchość pochwy, nieodpowiednia pozycja seksualna to tylko niektóre z nich.

Badanie wziernikiem u ginekologa również może spowodować delikatne plamienie i nie jest to powodem do niepokoju. Zazwyczaj jest ono jednorazowe i krótkotrwałe. Wydzielina z pochwy może mieć także związek z infekcją, którą Pani przechodzi. Przyczyn jak widać jest naprawdę wiele. Mogły się one wszystkie skumulować – stąd krwawienie.

Jeśli krwawienie pojawiło się tylko raz, to najprawdopodobniej nic poważnego się nie dzieje. Warto by było jednak udać się ponownie do ginekologa, aby wyleczyć infekcję do końca.

Odpowiedzi lekarzy na podobne pytania znajdzie Pani tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-i-krew-po-badaniu-ginekologicznym, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-po-stosunku, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-po-stosunku-seksualnym.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.