Krwawienie po stosunku

Witam, mam pytanie dotyczące krwawienia z pochwy po stosunku. Kochałam się z moim chłopakiem i zaraz gdy skończyliśmy wytarłam białą wydzielinę z krwią. Miała odcień bladoróżowy i nie było tej krwi dużo, jednak się zaniepokoiłam, ponieważ okres skończył mi się tydzień temu. Jako antykoncepcji używam plastrów evra, już od ponad roku. Nigdy nie miałam po nich żadnych problemów i czuję się po nich bardzo dobrze, więc nie sądzę, aby była to ich wina. Dodam, że kilka dni temu miałam dziwny kłujący ból brzucha po prawej stronie, jednak po wizycie w toalecie i oddaniu moczu ból ustał. Nie wiem, może miałam zapalenie jajnika. Proszę o pomoc. Mieszkam za granicą i nie mam tutaj zaufanego ginekologa. Z góry dziękuję.

Witam serdecznie!

Ze względu na niedawno zakończone krwawienie miesięczne możemy mówić o plamieniu śródcyklcznym, wymagającym konsultacji ginekologicznej. Ze względu na mnogość przyczyn powodujących podobne dolegliwości niemożliwe jest ustalenie właściwej, bez przeprowadzenia pełnego badania ginekologicznego. Z tego względu zachęcałabym jednak do umówienia się na wizytę w poradni ginekologicznej. Do najczęstszych przyczyn plamień międzymiesiączkowych należą infekcje, nadżerki, zaburzenia hormonalne. Ze względu na kontaktowy charakter plamień (w trakcie zbliżenia) najbardziej prawdopodobna jest nadżerka. Pytanie brzmi, kiedy ostatni raz była badana Pani ginekologicznie i kiedy wykonywana była cytologia? Jednorazowy, samoograniczający się ból podbrzusza wyklucza zapalenie przydatków. Być może rozwija się jednak infekcja. Tak jak wspomniałam wcześniej, ustalenie właściwej diagnozy możliwe jest jednak dopiero po przeprowadzeniu badania lekarskiego. Pozdrawiam