Krwawienie po stosunku - jaki może być powód?

Mam 34 lata. Tydzień temu skończył mi się okres. Po stosunku z partnerem zauważyłam krwawienie z pochwy, a oprócz tego spory skrzep. Krwawienie ustąpiło po wzięciu kąpieli. Jaki może być tego powód? Moja babcia dostała okres bardzo późno i skończył się jej też bardzo szybko. Czy to może być menopauza? Nigdy nie zdarzyło mi się nic takiego.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Krwawienie występujące podczas stosunku lub tuż po nim nazywane jest plamieniem kontaktowym. Jest to stan wymagający pilnej konsultacji ginekologicznej. Najczęstszą przyczyną plamień kontaktowych jest nadżerka. Inne prawdopodobne schorzenia to polip szyjki macicy oraz endometrioza. Właściwe rozpoznanie może postawić jednak jedynie lekarz ginekolog po uprzednim przeprowadzeniu pełnego badania ginekologicznego.

Opis nie wskazuje na przedwczesne wygaśnięcie czynności jajników.

Pozdrawiam