Jak poradzić sobie z hamowaniem emocji?

Dzień dobry jak rozwiązać problem z hamowaniem emocji podczas seksu mieszkając w domu rodzinnym w własnym mieszkaniu ale ta myśl że rodzina jest piętro niżej nie potrafię się skupić na stosunku a w innym miejscu, w mieszkaniu gdzie nie znam środowiska przychodzi mi to bez problemu stosunek ze stałym partnerem od 8 lat
KOBIETA, 30 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękuję za pytanie zadane na naszym portalu.

Wyobrażam sobie, że sytuacja, w której trudno jest się zrelaksować i oddać chwili, wiedząc, że rodzina jest tak blisko może być dla Pani bardzo niekomfortowa.

Jest to całkowicie naturalne, że świadomość obecności innych osób, nawet jeśli są to członkowie rodziny na innym piętrze, może wpływać na poczucie prywatności i komfort. Być może nie bez znaczenia jest rodzaj relacji, jakie łączą Panią z ludźmi, o których mowa. Proponuję, aby spróbować wykorzystać muzykę lub białe szumy w celu stworzenia bardziej intymnej i prywatnej atmosfery tak, by odwrócić uwagę od myśli o rodzinie piętro niżej. Warto przyjrzeć się, jakie myśli towarzyszą Pani w takiej chwili i zastanowić się, czego się Pani obawia, wyobrazić sobie i nazwać najgorszy z możliwych scenariuszy, spróbować sprawdzić, co on by dla Pani oznaczał. Dodatkowo, rozmowa z partnerem na temat tych obaw może również pomóc znaleźć wspólne rozwiązanie, które uspokoi Panią i pozwoli na pełne skupienie się na sobie nawzajem.

Być może warto również skorzystać ze wsparcia specjalisty, takiego jak psycholog lub seksuolog, który pomoże Pani lepiej zrozumieć i zarządzać swoimi emocjami. Konsultacja z takim ekspertem może dostarczyć skutecznych strategii radzenia sobie w Pani unikalnej sytuacji.

Oto przydatne linki, które mogą pomóc w znalezieniu odpowiednich specjalistów:

https://portal.abczdrowie.pl/psycholog

https://portal.abczdrowie.pl/seksuolog

Życzę znalezienia skutecznego sposobu na przezwyciężenie tej bariery.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.