Jak poradzić sobie z własnymi emocjami i płaczem?

Witam od pewnego czasu mam problem z emocjami, nie umiem sobie z nimi poradzić szybko się denerwuje, często płaczę, mam problemy z koncentacją. Problemy zaczął się po problemach w moim związku partner zradził mnie i odszedł do innej, nie mogłam się z tym pogodzić dużó płakałam obwianiałam siebie jego od tamtej pory coś pójdzie nie po mojej myśli płaczę . Denerwuje się ciągle mam przez to częste bóle głowy, martwie się o siebie czy to już ie jest jakaś choroba emocjonalna.

Dzień dobry.

Objawy, które Pani opisuje, nie muszą oznaczać żadnej "choroby emocjonalnej", raczej, że potrzebuje Pani uporządkować swoje uczucia. Zdrada i rozstanie były dla Pani za pewne raniące, zachwiały też być może Pani samooceną. Warto się tym zająć, korzystając z pomocy drugiej, przygotowanej do tego osoby. Zachęcam do zgłoszenia się na konsultację do psychologa (możliwe także w ramach NFZ, potrzebne wówczas skierowanie od lekarza rodzinnego lub psychiatry).

Pozdrawiam,

Daniel Lipka
psycholog, psychoterapeuta
https://www.psychoterapiakompas.pl
https://www.psychoterapiakompas.pl/blog

Witam, proszę skorzystać z rozmowy z psychologiem. Może Pani skorzystać z pomocy NFZ (https://zip.nfz.gov.pl/GSL/) lub prywatnie. Jak Pani napisała problem zaczął się po zakończeniu związku. Partner zdradził Panią i odszedł do innej. Nie może się z tym Pani pogodzić, obwiniała siebie. Te bolesne wspomnienia, doświadczenie, wciąż na Panią wpływają. Aby uzyskać szybkie wsparcie, może Pani skorzystać z telefonu zaufania. Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią.
Pisze Pani, że objawy jakich doświadcza, pojawiły się po rozstaniu z chłopakiem, po jego zdradzie. Nie wiem jak dawno miało to miejsce,ale wygląda na to, że ciągle nosi Pani w związku z tym zdarzeniem wiele trudnych emocji. Jest Pani rozdrażniona, skłonna do płaczu, ma problemy z koncentracją co może świadczyć o smutku, żalu i innych trudnych emocjach, co jest w pewien sposób naturalną reakcją na rozstanie z ukochaną osobą.
Bóle głowy mogą być wynikiem napięcia, jakie powodują emocje, szczególnie, gdy próbujemy je tłumić.
Proponuję, aby w tym trudnym czasie skorzystała Pani ze wsparcia psychoterapeuty.
Pomocy może Pani poszukać m.in.w różnych fundacjach świadczących pomoc psychologiczną i psychoterapeutyczną dla młodzieży bezpłatnie.

Pozdrawiam i zachęcam, aby nie zostawała Pani z tym wszystkim sama i skorzystała z pomocy psychoterapeuty.
Trzymam za Panią kciuki.

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.
www.pomocpsychologa.pl
www.facebook.com/Agnieszka.Dymska/