Jak poradzić sobie po rozstaniu z długoletnim partnerem?

Trzy lata temu zostawił mnie chłopak-z mojej strony było to bardzo silne uczucie,sądziłam że na resztę życia.Po rozstaniu z trudem doszłam do równowagi.Wszystko się zmieniło gdy w styczniu dowiedziałam się,że zostanie ojcem.Stopniowo wracał ból,żal,strach,poczucie beznadziejności.Teraz czuję się tak jak w dniu w którym mnie zostawił i nie wiem jak sobie z tym poradzić.Dlaczego wróciły takie emocje?Jestem pewna,że już go nie kocham,nie chcę żeby do mnie wrócił.Bardzo się męczę.Proszę o pomoc.

Dzień dobry!

Być może Pani obecne uczucia są chwilową i naturalną reakcją na wiadomość, która ma prawo budzić emocje. Jest też jednak możliwe, że w Pani procesie żałoby po zakończonym związku, jakiś jej etap nie został w pełni przeżyty i domknięty.
Zachęcam do skorzystania z psychoterapii, aby w pełni indywidualnie zaopiekować się sobą, swoją historią oraz marzeniami i planami na przyszłość.

Pozdrawiam!

Witam,
kiedy jesteśmy silnie emocjonalnie związani z inną osobą, rozstanie jest wyjątkowo trudnym okresem. Pomimo pogodzenia się z sytuacją w naszej pamięci pozostają wspomnienia, dawne przeżycia. Być może nowa, emocjonalna wiadomość obudziła te momenty. Być może też uruchomiła ona inne, ważne dla Pani myśli. Ponieważ przez portal internetowy nie można przekazać całościowo Pani doświadczeń i przeżyć dlatego zachęcam do indywidualnego kontaktu z psychologiem lub psychoterapeutą. W rozmowie będzie miała Pani możliwość podzielenia się swoimi emocjami, przeżyciami, wątpliwościami. Będzie miała też Pani możliwość zaopiekowania się sobą i stworzenia nowych możliwości dla realizacji siebie.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl