Depresja i rozstanie z narzeczoną

Witam, popadłem w silną depresję, narzeczona mnie zostawiła dla mojego niegdyś kolegi. Choć mineły dwa miesiące ciągle o tym myśle, nie mogę przez to spać popadam w alkoholizm i czuje ze poprostu wariuje

Witam,

wyobrażam sobie, jak trudno jest poradzić sobie z tak trudnym doświadczeniem jak złamane serce.
Takie nagłe zerwanie relacji narzeczeńskiej, prawdopodobnie uruchomiło wiele negatywnych emocji: żal, ból, rozpacz. Mogą one być tym trudniejsze do zniesienia, jeśli pojawią się w towarzystwie tęsknoty za dawnymi chwilami, idealizowaniem relacji narzeczeńskiej.
Być może w tym momencie, po zakończeniu związku, stracił Pan poczucie sensu życia i motywację do dalszego działania, poczucie własnej wartości.
Poczucie straty, po rozstaniu z partnerką, jest bliskie odczuciu straty po śmierci bliskiej osoby. Dochodząc do siebie po stracie, przechodzi się przez różne etapy radzenia sobie. Najczęściej zaczyna się od wypierania myśli o rozstaniu, walczy się z rozpaczą by dotrzeć do pogodzenia się z sytuacją i przebudowania życia i rozpoczęcia nowego etapu.
Drogą online, trudno podać Panu skuteczną radę, która pozwoli wygasić cierpienie po rozstaniu.
Nie ma uniwersalnego sposobu na poradzenie sobie z rozstaniem, nie ma uniwersalnej recepty na to jak przetrwać etapy "radzenia sobie ze stratą". Mam wrażenie, że zrobił Pan już pierwszy krok w kierunku stworzenia własnej recepty na poradzenie sobie z tymi męczącymi przeżyciami!
Ważne, że zaczął Pan rozmawiać (przy pomocy online) o tym co się stało, że zaczął Pan wyrażać to co czuje i mówić o podjętych próbach poradzenia sobie z tym stresującym doświadczeniem.
Jeśli stres i silne emocje będą Panu utrudniały kolejne kroki, może warto skorzystać z pomocy specjalisty w rejonowej poradni zdrowia psychicznego.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz
https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571

Witaj, w tym trudnym dla siebie czasie warto zwrócić się o pomoc do psychologa który pomoże Ci na nowo uporządkować swoje życie a przede wszystkim zapewni wsparcie emocjonalne i zrozumienie. Pozdrawiam, Monika

Dzień dobry, wyobrażam sobie, że targają panem bardzo silne emocje w związku z odejściem dziewczyny, 2 miesiące to nie jest długi okres czasu na pogodzenie się z takim faktem. Rozumem, że targają panem sprzeczne emocje: smutek, strach ale również złość, alkoholem stara się pan uśmierzyć te emocje, nie jest to jednak sposób który rozwiąże pański problem. Zachęcam do rozmów z bliskimi na temat własnych uczuć w związku z rozstaniem, dzieleniem się nawet tymi najtrudniejszymi emocjami. Jeżeli nic się nie będzie zmieniało zachęcam do rozmowy z psychoterapeutą. Pozdrawiam.