Jak poradzić sobie ze złymi emocjami po rozstaniu?

jak poradzić sobie z rozstaniem? porzucił mnie mężczyzna, związek przez ostatni czas był w stanie rozkładu ale to on podjął decyzję o rozstaniu. mimo, że pojawiały się myśli, że nie ma to przyszłości, że nie jest odpowiedni dla mnie to nie mogę sobie poradzić z poczuciem odrzucenia. Próbowałam dzwonić, z jego strony nie ma kontaktu, a ja ciągle spoglądam na telefon. jak mogę skrócić cierpienie? jak wyeliminować uczucie ?

Zachęcam także do aktywności, podejmowania działań, które pozwolą przynajmniej częściowo wypełnić pustkę i wolny czas (by uniknąć nadmiernego zagłębiania się w emocje), który pojawi się po rozstaniu (wcześniej wypełniony był czasem z partnerem).
Jeśli stan nadmiernego obniżenia nastroju będą się utrzymywać ponad miesiąc, warto zgłosić się do psychologa.

Dzień dobry!

Serdecznie współczuje Pani straty. Jest jednak naturalne, że taka strata, rozstanie, zakończenie związku powoduje okres żałoby. Jej przejście, a także poradzenie sobie ze związaną z tym tęsknotą, bólem, żalem są naturalne i nie jest możliwe "obejście" czy przyspieszenie tego etapu. Wręcz przeciwnie - przejście procesu żałoby pozwala wyciągnąć mądre wnioski z zakończonego związku, lepiej poznać samą siebie i bardziej świadomie nawiązywać kolejne relacje.
W radzeniu sobie w tym okresie i mądrym wykorzystaniu go, pomocna może być dla Pani psychoterapia.

Pozdrawiam!