Jak poradzić sobie ze stratą małego dziecka?

dobry wieczur jestem mama 3 wspanialych dzieci 2 lata temu urodziilam synka ale nie stety los chcial inaczej synek po 2 dniach zmarlprzyczyna wykazala ze bylo to brak tetnicy plucnej i zapalenie pluc od tamtej pory nie moge patrzec na malutke dzieci i wieczorami placze czemu tak musalo byc

Utrata dziecka i nieprzepracowana żałoba (a o tym by świadczyły 2 lata przeżywania trudności) może wpływać na funkcjonowanie i nastrój, a także być zwiastunem depresji. Zachęcam do skontaktowania się z psychologiem, psychoterapeuta, który pomoże przepracować emocje związane z utrata, żałoba, tęsknotą oraz złością, a także pomoże w zaadoptowaniu się do tego, co "tu i teraz", realizowania życiowych wyzwań i cieszenia się życiem. Warto pozwolić sobie pomóc!

Dzień dobry!

Bardzo mi przykro z powodu Pani straty.
Utrata dziecka jest jedną z największych tragedii jakie mogą spotkać człowieka. Przejście procesu żałoby jest trudne, a niekiedy bardzo trudne jest wyjść z niej samodzielnie - może ona przejść np. w stan depresji.
Proszę pozwolić sobie pomóc i zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego, Pomorskiej Fundacji Psychotraumatologii czy Centrum Interwencji Kryzysowej.
Pomoc i wsparcie znajdzie Pani także w fundacjach i stowarzyszeniach zrzeszających rodziców po stracie.

Pozdrawiam!