Jak poradzić sobie z odrzuceniem przez partnera i smutkiem po rozstaniu?

Byłam w związku 3 miesiące, ale zaangażowałam się jak nigdy w życiu. Nagle spotykaliśmy się i rozmawialiśmy coraz rzadziej, następowały 2-3dni milczenia. Po 2ch tyg. nie wytrzymałam, nie mogłam go spotkać, więc napisałam, że dłużej tak nie może być i albo jesteśmy razem albo nie. Odp: 3 tyg ciszy = rozstanie. Przeszłam to strasznie, ale zaczęło być lepiej. Spotkałam go(pracujemy razem) i powiedział, że nie jest gotowy na nowy związek i przeprasza. 2 tydzień znów płaczę, jak sobie z tym poradzić?

Rozstanie z bliską osobą, zakończenie związku, w który byliśmy zaangażowani to bolesne doświadczenie. Smutek, łzy są zrozumiałe. Warto jednak, żeby nie pozostawała Pani ze swoimi odczuciami. Może Pani skorzystać z pomocy psychologa, a może są w Pani okolicy grupy wsparcia dla osób po rozstaniu. Jeżeli tak, to warto rozważyć udział w takiej grupie.

Witam,
z tego co Pani pisze, rozstanie z partnerem spowodowało u Pani silne negatywne samopoczucie, które po jego ponownym spotkaniu utrzymuje się.Jeśli chciałaby Pani popracować nad doświadczanymi stanami emocjonalnymi polecam rozważenie udania się na konsultację do psychologa lub psychoterapeuty. Tylko w indywidualnym kontakcie specjalista będzie mógł dokładnie poznać Pani sytuację i zaproponować właściwy sposób radzenia sobie z nią.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Witam, rozumiem jak trudne może być dla Ciebie to doświadczenie, tym bardziej potrzebujesz teraz wsparcia- przyjaciółki, siostry, może psychologa, w każdym razie kogoś kto pomoże Ci przejść przez ten trudny czas. Stan kryzysu w którym się obecnie znajdujesz jest ograniczony czasowo- on minie, spokojnie, jest teraz zupełnie naturalne że w dużych emocjach przeżywasz to rozczarowanie-w końcu rana jest jeszcze bardzo świeża. Jeśli natomiast stan ten będzie się nadmiernie wydłużał polecam zwrócenie się o profesjonalną pomoc do psychologa albo interwenta kryzysowego, to osoby szkolone do pomocy osobom w podobnych sytuacjach, szkolone do tego aby jak najlepiej Ci pomóc. Pozdrawiam i życzę powodzenia, Monika