Smutek i tęsknota za mamą, która niespodziewanie zmarła

Mam problem! 3 lata temu niespodziewanie zmarła moja mama, byłysmy bardzo przywiązane. Wszystkie obowiązki rodzinne spadły na moją głowę. Mam 22 lata studiuję i pracuję. Myślałam, że poradziłam sobie z odejsciem mamy, jednak dopiero teraz odczuwam największy smutek, tęsknotę i brak jej osoby. Widzę, że Tato również nie radzi sobie z tym wszystkim, nasz kontakt pogorszył się w duzym stopniu, nie potrafimy ze sobą rozmawiać, jest zamknięty w sobie. Dbam o dom jak mogę, mimo to ma ciąłe pretensje.

Dzień dobry!

Serdecznie współczuję Pani straty mamy.
Żałoba jest trudnym procesem, który niekiedy wikła się, a nierozwiązany powraca lub trwa bardzo długo, może utrwalać objawy depresyjne itp.
Zachęcam, aby skorzystała Pani ze wsparcia i pomocy psychoterapeutycznej, aby zaopiekować się swoimi emocjami, przejść żałobę, a jednocześnie uczyć się lepiej radzić sobie z emocjami bliskich i innymi stresującymi sytuacjami.

Pozdrawiam!

Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa. Przedłużająca się żałoba, smutek, brak chęci do życia czy trudności relacyjne mogą być znamionami depresji. Psycholog udzieli wsparcia i pomoże poradzić sobie z traumą i emocjami, a także patrzeniem w przyszłość.

Witam,
żałoba związana z utratą bliskiej osoby stanowi trudny proces. Zwykle emocje pojawiające się wówczas ustępują z czasem i osoba ich doświadczająca jest w stanie wrócić do wcześniejszego sposobu radzenia sobie. Zdarza się jednak również tak, że proces przezywania straty przedłuża się. Wskazana jest wówczas pomoc specjalisty takiego jak psycholog czy psychoterapeuta. Zachęcam do takiej konsultacji. Rozmowa może Pani pomóc zrozumieć przeszłe sytuacje i pogodzić się z doświadczanymi trudnościami
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl