Jak radzić sobie po stracie rodzica?

Mam 27 lat i nie mogę się cieszyć życiem na nowo po śmierci mojej mamy. Minęły już 3 lata a ja wciąż jestem w rozsypce. Wszystko wydaję się nudne i bezsensowne. Cierpię na nudę przewlekłą nic mnie nie interesuję.Pracuje w tygodniu a soboty niedzielę nie umiem się czymś zająć. Gdzie szukać pomocy mogę?
MĘŻCZYZNA, 28 LAT 3 miesiące temu

Witam Pana,

Śmierć bliskiej osoby jest zawsze wstrząsającym przeżyciem, któremu zwykle towarzyszy

dezorientacja, smutek, płacz, gniew, lęk, poczucie winy, osamotnienia, poczucie

przytłoczenia, poczucie nieszczęścia, rozdrażnienie i wiele innych przykrych uczuć i emocji,

nad którymi trudno zapanować.

Pogodzenie się ze stratą bliskiej osoby zawsze wymaga czasu.

Z upływem czasu jednak emocje i przykre uczucia związane ze śmiercią bliskiej

osoby powinny stopniowo słabnąć.

Zwykle po kilku miesiącach stopniowo powraca umiejętność odczuwania przyjemności

i prowadzenia satysfakcjonującego życia.

W Pana przypadku proces adaptacji nadmiernie się przedłuża, a cierpienie związane

z bolesną utratą wciąż się utrzymuje.

Zmarli zawsze pozostaną częścią naszego życia i pozostawiają szczególny znak

w naszych sercach…

Jeżeli jednak nadal odczuwa Pan równie głęboki smutek i wciąż trudno Panu

pogodzić się z odejściem mamy, to należy niezwłocznie poszukać profesjonalnej

pomocy psychologa.

Zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej terapii psychologicznej.

Terapeuta pomoże Panu odnaleźć się w tej bolesnej, bardzo trudnej dla Pana sytuacji,

odzyskać równowagę wewnętrzną, spokój i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie.

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/