Jak pogodzić się ze śmiercią mamy?

Mam pytanie gdyż minęło 4 lata od kad moja mama nie żyje. I niby wszystko jest w pozodku ale gdzieś tam jeszcze się z tym nie pogodzilam od tego czasu mam powracające bole brzucha. Robiłam wszelkie badania gastroskopie kolonoskopie usg i wszystko jest ok. Badania krwi również. lekarza rodzinny skierował mnie do poradni leczenia zdrowia psychicznego. Nawet umówiłam się na wizytę. Tylko nie miało to sensu bo pszez ten czas nic nie powiedziałam. Nie potrafię rozmawiać o swoich problemach z obcymi ludzi. Nawet w domu z rodzinną rzadko kiedy rozmawiam. Minęło 4 lata od śmierci mojej mamy a ja nadal nie potrafię o tym mówić. Unikam tego tematu. Proszę o poradę co mogę w tej sytuacji zrobić?

Witam Panią,
Śmierć bliskiej osoby jest zawsze wstrząsającym przeżyciem,
któremu zwykle towarzyszy dezorientacja, smutek, płacz, gniew,
lęk, poczucie winy, osamotnienia, poczucie przytłoczenia,
poczucie nieszczęścia, rozdrażnienie i wiele innych przykrych
uczuć i emocji nad którymi trudno zapanować.
Ogromny żal, smutek i silne przeżycia związane ze śmiercią
bliskiej osoby sprawiają, że ciało również reaguje na ten stan różnymi
dolegliwościami i pojawia się np. ból głowy, ból brzucha
i inne cierpienia fizyczne.
Pogodzenie się ze stratą bliskiej osoby zawsze wymaga czasu.
Z upływem czasu jednak emocje i przykre uczucia związane
ze śmiercią bliskiej osoby powinny stopniowo słabnąć.
Po kilku miesiącach zwykle stopniowo powraca umiejętność
odczuwania przyjemności i prowadzenia satysfakcjonującego życia.
W Pani przypadku proces adaptacji nadmiernie się przedłuża.
Zmarli zawsze pozostaną częścią naszego życia i pozostawiają
szczególny znak w naszych sercach…
Jeżeli jednak nadal odczuwa Pani głęboki smutek, wciąż trudno
Pani pogodzić się z odejściem mamy, cierpi Pani dusza i ciało,
to należy niezwłocznie poszukać profesjonalnej pomocy.
Zachęcam Panią do podjęcia terapii psychologicznej.
Terapeuta pomoże Pani odnaleźć się w tej bolesnej,
bardzo trudnej dla Pani sytuacji, odzyskać równowagę
wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl