Czy mogę mieć depresję po śmierci męża?

W lutym tego roku zmarł mi mąż.bardzo to przezywam .czesto płaczę.Teraz placze z byle powodu.jak mi cos się nie uda.Codzilam do psychologa i nic Wizytę u psychiatryam w czerwcu.czy to juz jest depresja?Lecze się u kardiologa .jestem schorowana.sama nie wiem co dalej..

Dzień Dobry Pani,

Dziękuje Pani za kontakt, mam nadzieję, że już samo podzielenie się, przyniosło Pani ulgę.

Proszę przyjąć ode mnie wyrazy rozumienia, z powodu straty Pani Męża, wyobrażam sobie (tak, jak potrafię) jak trudnych doznań może Pani obecnie doświadczać.

Doświadczanie i przeżywanie straty tak bliskiej Osoby, jaką jest Małżonek, jest trudnym procesem, któremu towarzyszą emocje o dużym natężeniu.

Domniemam, że może Pani doznawać poczucia osamotnienia, co może wzmacniać reakcję Pani ciała na smutek.
Żałoba po stracie bliskiej Osoby, jest ciężkim doznaniem psychicznym/mentalnym/cielesnym, można doświadczać, między innymi stanu prodepresyjnego/depresyjnego.

Proszę nie zostawać samej, proszę wyjść z potrzebą/prośbą o obecność, rozmowę oraz dostępność bliskiej dla Pani Osoby, Przyjaciółki, życzliwej Znajomej?

W przypadku żałoby, jest potrzeba obecności bliskiej Osoby oraz jest potrzeba pobycia samej, z powodu spadku energii, z powodu pobycia ze wspomnieniami- wskazane jest by sobie na to pozwalać, tyle, ile jest potrzeba - po to by przeżyć w pełni żałobę.

Zachęcałabym Panią, do ponownego sięgnięcia po wsparcie Psychologa, by przepracowała Pani w procesie terapeutycznym, stratę Męża.

Gdyby miała Pani życzenie zwyczajnej rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest teraz Pani najbardziej potrzebne,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605