Jak leczyć się po śmierci bliskiej osoby?

To trudne. Zmarła bardzo bliska mi osoba. Właśnie mijają 2 lata. Nie poszłam na pogrzeb by jej nie oglądać. Ale byłam przy niej gdy umierała. Od kiedy jej nie ma, nie moge przestać myśleć o jej ciele w ziemi i co sie z nim dzieje. Oglądam zdjęcia zmarłych i filmy o ciałami po śmierci. To odrażające i przerażajace czym tak na prawde jest człowiek. Piękni ludzie pełni życia, po śmierci gnijace i rozpadajace sie masy. I nic nie pozostaje. Nie wiem dlaczego ale przeraża mnie to i zarazem fascynuje i obrzydza. Czy to początek paranoi, a moze czegoś gorszego.

Dzień Dobry Pani,

Pochylam się ze zrozumieniem, nad Pani przeżywaniem, z powodu utraty bliskiej dla Pani Osoby.
Śmierć (strata) bliskiej Osoby to mocne doświadczenie bólu straty.
Jedyną drogą do przepracowania żałoby, jest doświadczanie
i pozwalanie sobie na ból, bo nie ma innej możliwości przeżycia straty bliskiej osoby, bez doznań/doświadczania bólu.

Z Pani relacji domniemam, że nie dzieli się Pani swoimi doznaniami, przezywaniem, obawami, wątpliwościami, lękiem, odczuciami przerażenia?
Istotnym byłoby, by nie pozostawała Pani sama ze sobą w tym rozpamiętywaniu i tak dużym skupianiu się na tematyce filmowej o śmierci, jak i o tym, co dzieje się po śmierci.

Zachęcałabym Panią by zwróciła się Pani do bliskiej/zaprzyjaźnionej i zaufanej Osoby, która byłaby otwarta, obecna, by Panią wysłuchać.

Ponieważ proces żałoby czasowo przewleka się u Pani, dlatego zachęcałabym Panią, do sięgnięcia po tak potrzebną Pani rozmowę i wsparcie psychologiczne.

A to dlatego, że również jest Pani tak bardzo ważna...

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej teraz potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam,
Utrata bliskiej osoby jest sytuacją trudną. Czasami warto udać się do specjalisty by uzyskać wsparcie. Polecam konsultację u psychologa lub psychoterapeuty.

Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka Jabłonowska