Jak poradzić sobie z utratą ukochanej osoby?

itam. W ostatnim czasie po miesiecznej i naglej chorobie stracilam jedna z najblizszych mi osob.Przez ten miesiąc dzien i noc opiekowalam sie chorym .Byl to miesiac pelen nerwow i nie przespanych nocy. Potem szpital poprawa stanu i nagle niespodziewanie cios.Poczatkowy szok i rozpacz zamienil sie w obojetnosc i brak emocji zwiazanych z tym wydarzeniem. Kiedy inni porusza ten temat mam wrazenie, ze dotyczy on kogos obcego i nie wywoluje we mnie wiekszych emocji. Nie dopuszczam tez do glowy mysli zwiazanych z tym wydarzeniem ani osoba, ktorej to dotyczy. Mam wyrzuty sumienia bo to wyglada jakby mi nie zalezalo. Jednak nocami pojawiaja sie sny zwiazane z utracona osoba.Prosze o rade.

Dzień Dobry Pani,

Mam nadzieję, że napisanie do Portalu oraz podzielenie się swoim przeżywaniem emocjonalnym, przyniosło Pani ulgę.

Pochylam się ze zrozumieniem, nad Pani przeżywaniem, z powodu niespodziewanej utraty bliskiej dla Pani Osoby.

Śmierć (strata) bliskiej Osoby to mocne doświadczenie bólu straty. Jedyną drogą do przepracowania żałoby, jest doświadczanie i pozwalanie sobie na różnorodne, przypływające emocje, bo nie ma innej możliwości przeżycia straty bliskiej Osoby, bez takich doznań.

Z Pani relacji domniemam, że nie dzieli się Pani swoimi doznaniami, przezywaniem, obawami, wątpliwościami, lękiem?

Istotnym byłoby, by (non stop) nie pozostawała Pani sama ze sobą...
Zachęcałabym Panią, by zwróciła się Pani do bliskiej/zaprzyjaźnionej i zaufanej Osoby, która byłaby dla Pani otwartą, obecną, by Panią wysłuchać albo po prostu być fizycznie obok...

Zachęcałabym Panią, do sięgnięcia po tak potrzebną Pani zwyczajną rozmowę i wsparcie psychiczne.

Gdyby miała Pani życzenie takiej zwyczajnej rozmowy ze mną, zapraszam Panią do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej teraz potrzebne, irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605