W jaki sposób pogodzić się ze śmiercią ojca?

Jak się pozbierać po zmarłym ojcu zmarł prawie 3mies temu i czuje ból i nie moge się z tym pogodzić ;(

W początkowym okresie żałoby trudności w zaakceptowaniu śmierci kogoś bliskiego, a także wiele emocji są normalna reakcją. Choć trudno to znieść, to jednak są one potrzebne w przepracowaniu straty, oczyszczeniu i skierowaniu się ku przyszłości. Potrzeba jednak pewnego czasu. Jeśli jednak jest zbyt trudno można pomyśleć o skorzystaniu z pomocy psychologa i przepracowaniu emocje, żalu, smutku, złości czy bezradności. Pomoże to poradzić sobie z okresem żałoby.

Dzień dobry. Proces żałoby trwa znacznie dłużęj niż 3 miesiące, to naturalne że w tym momencie przeżywa Pani trudne emocje. Pomocą może być wsparcie psychologa, rozmowy na temat zmarłego ojca z bliskimi. Jednak te emocje trzeba przeżyć, nie da się ich ominąć.

Pozdrawiam