Jak żyć po stracie ojca?

straciłam tatę w wypadku samochodowym bardzo ciężko to przyjełam do wiadomości nie umiem sobie z tym poradzić umierał mi na rękach a ja nic nie mogłam zrobić

Aleksander Ropielewski

Jest to sytuacja na która nikt z nas nie jest gotowy i bez wątpienia może być przyczyną zespołu zaburzeń stresu pourazowego. Sugeruję kontakt z psychologiem, który pomoże Pani uporać się z tą sytuacją.

Problem związany z żałobą jest często długotrwałym okresem. Proponuję przebywać z ludźmi, dużo rozmawiać i się kontaktować. Jeśli jest bardzo źle to pozostaje kontakt z terapeutą.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
USŁUGI PSYCHOTERAPII TRADYCYJNEJ ORAZ PRZEZ INTERNET, COACHINGU, KURSÓW I SZKOLEŃ
http://psychopedagog.eu
PSYCHOBLOG SPOŁECZNY
http://blog.psychopedagog.eu
MOJE REFERENCJE
http://dkk.psychopedagog.eu
FACEBOOK
http://facebook.com/psychopedagogeu

Witam Panią,
śmierć bliskiej osoby jest wydarzeniem bardzo trudnym, wywołującym szereg emocji, których często ludzie nie chcą czuć, właśnie dlatego, że są tak bolesne. W tej chwili jest Pani w żałobie. Jej proces trwa rok, rok pełen bezradności, złości, strachu, rozpaczy, żalu, smutku. Rok, który jest potrzebny, żeby pożegnać się z osobą zmarłą. Proszę pozwolić sobie na odczuwanie wszytskich emocji, które się pojawiają, zachęcam do rozmawiania o tym, co się z Panią dzieje z bliskimi osobami. Może Pani też poczytać o etapach żałoby. Jeśli natomiast zauważy Pani, że emocje przybierają na sile, opanowuja Pani życie, proces żałoby przeciąga się - wówczas zachęcam do porozmawiania ze specjalistą psychoterapeutą.
Pozdrawiam

Witaj, przechodzenie przez okres żałoby jest często niewyobrażalnie ciężkim, aczkolwiek niezbędnym elementem naszego życia. Ponieważ byłas świadkiem śmierci taty jest to dla Ciebie wydarzenie dodatkowo traumatyczne, z którym niełatwo będzie się pogodzić. Spróbuj skorzystać z pomocy psychologicznej, uważam że najbardziej wskazana w przypadku wydarzeń traumatycznych jest terapia EMDR. Pozdrawiam, Monika