Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Silna depresja po stracie ojca

Uważam zae moja mama po śmierci dziadka jej ojca ma silną depresję,Jak jej pomóc?
MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu

Stres a depresja

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia związek miedzy stresem a depresją.

Dzień dobry!

Żałoba po śmierci bliskiej osoby, rodzica jest naturalną reakcją. Często proces ten trwa długo ("długo" z zewnętrznej perspektywy) i/ lub przebiega intensywnie - z dużymi objawami smutku, rozpaczy, depresyjności. Często najważniejsza jest po prostu obecność przy osobie w żałobie, dawanie jej wsparcia, opieki, słuchanie, sprawdzanie, czego obecnie potrzebuje. Nie każda żałoba to depresja. Nie mniej jednak, może być jej źródłem. Może Pan doradzić i pomóc mamie zorganizować spotkanie z psychoterapeutą.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Warto skierować ja do psychologa, psychoterapeuty. Specjalista pomoże przeżyć proces żałoby i odbudowania siebie po stracie.Odzyskanie radości życia i motywacji może zająć trochę czasu, jest to jednak możliwe. W razie potrzeby psycholog zleci także konsultacje z lekarzem psychiatrą (wsparcie farmakoterapią).

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy