Dlaczego pojawił się wstręt do dotykania innych materiałów?

Witam mój problem jest dosyć nietypowy mianowicie od kilku dni mam wstręt do dotykania różnych materiałów czy to bawełna czy wełna to moje ręce zrobiły się bardziej czułe po wewnętrznej stronie, a sprawia mi to ogromny kłopot, ponieważ mam dwu miesięczne dziecko, które trzeba co chwilę przebierać i dla mnie to jest problem. Śliski materiał mnie nie rusza ale każdy inny z trudnością dotykam. Nawet siebie mam ciężko ubierać i mowa tu tylko o dłoniach. Ubrania na ciele mnie nie denerwują. Pytanie brzmi czy jest to na tle zdrowotnym (kręgosłup na przykład) czy bardziej mam iść w stronę psychiki? To się stało z dnia na dzień i nie bardzo wiem co mam z tym robić. Bardzo proszę o pomoc
KOBIETA, 24 LAT 4 miesiące temu

Witam serdecznie.Jeżeli chciałaby Pani porozmawiać o pojawiających się wspomnianych odczuciach ,zapraszam serdecznie do kontaktu ze mną /z racji odległości on line/np.messenger /.Jest to bowiem problem poważny ,wymagający silnego wsparcia dla Pani w opiece nad dzieckiem. Pomijając diagnozy kliniczne ,może być objawem tzw."Baby blue",czyli depresji poporodowej .Dane do kontaktu znajdzie Pani na stronie Portalu.Przytulam Panią i życzę większej wyrozumiałości dla siebie samej.