Dlaczego czuję wstręt do męskich genitaliów?

Witam . Kobieta 24 lata . Mam problem na tle seksualnym , otóż podobają mi się mężczyźni , odczuwam pociąg seksualny . Moim problem jest to ze Penis jest dla mnie najbardziej obrzydliwym organem jakiego znam , ten napletek , główka , te żyły są dla mnie tak obrzydliwe ze zbiera mi się na wymioty . Z jakiej przyczyny mogę tak mieć ,i co z tym zrobić ?
KOBIETA, 25 LAT 6 dni temu

Witam,

To, co opisujesz, może być powiązane z różnymi czynnikami psychologicznymi lub doświadczeniami, które warto zgłębić pod okiem specjalisty. Czasami wstręt do genitaliów może wynikać

z wcześniejszych negatywnych doświadczeń seksualnych, wychowania w środowisku, które promowało negatywne postawy wobec seksualności, lub może być związany z lękiem przed intymnością

czy cielesnością.

Zdecydowanie warto skonsultować się z psychologiem lub seksuologiem, który pomoże zrozumieć podłoże tego wstrętu

i pracować nad jego przezwyciężeniem. Terapia może pomóc zidentyfikować i zmodyfikować przekonania oraz emocje związane

z tą kwestią, a także nauczyć technik radzenia sobie z negatywnymi reakcjami. Jeżeli jest to możliwe, warto również rozważyć delikatne eksponowanie się sytuacjom, które wywołują dyskomfort, pod kierunkiem terapeuty, aby stopniowo zmniejszać intensywność negatywnych odczuć.

Samodzielne rozpatrywanie tego typu problemów nie jest wskazane, najlepiej robić to pod okiem specjalisty. Jeśli jednak zdecydujesz

się na samodzielne zgłębianie tematu, oto kilka kroków, które mogą być pomocne:

Edukacja: Czytanie o ludzkiej anatomii i seksualności może pomóc znormalizować i zdemistyfikować ciało ludzkie. Zrozumienie,

że genitalia są naturalną częścią ciała każdego człowieka, może pomóc zmniejszyć uczucie wstrętu.

Samo-refleksja: Prowadzenie dziennika, w którym będziesz zapisywać swoje myśli i uczucia na temat tego, co cię niepokoi, może pomóc zidentyfikować potencjalne wzorce lub wydarzenia

z przeszłości, które przyczyniły się do tych uczuć.

Dyskusje: Rozmowa z zaufanymi osobami o swoich odczuciach może również przynieść ulgę i pozwolić na uzyskanie dodatkowej perspektywy.

Mimo tych kroków, problem ten może być złożony i głęboko zakorzeniony, więc profesjonalna pomoc psychologiczna

czy seksuologiczna jest zdecydowanie zalecana. Terapeuta może zaoferować bardziej skoncentrowane podejścia, które będą lepiej dostosowane do twojej sytuacji.

Pozdrawiam M Bakun