Niechęć do seksu po urodzeniu dziecka

Witam. urodziłam dziecko 1,5 roku temu od tamtej pory mam wstręt do jakiegokolwiek zbliżenia z partnerem, brak orgazmu spadek libido co można z tym zrobić? przed ciążą wszystko było ok. czy tasty hormonalne coś wykarzą?

Niepokoi jednak Pani określenia "wstręt". Wstręt to awersja, obrzydzenie.
Jest to poważne zakłócenie seksualne związane zwykle z problemami relacji partnerskich.
Potrzebny byłby wtedy seksuolog-psycholog.
Oczywiście zakładam, że niewykluczone, że użyła Pani tego wyrażenia w sposób emocjonalny i nie jest to "awersja seksualna", jak się to rozumie w seksuologii.
Proszę szukać pomocy profesjonalnej , a nie na forum.
Pozdrawiam Panią. JW

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
na pewno warto zrobić testy hormonalne, żeby sprawdzić czy wszystko jest w porządku od strony somatycznej. Jeśli badania to potwierdzą należałoby się zastanowić jak wygląda Pani relacja z partnerem po urodzeniu dziecka. Ten moment w życiu kobiety bywa bardzo przełomowy. Towarzyszy mu wielka zmiana w wielu aspektach życia. Pociąga za sobą mnóstwo wiele konsekwencji. To one właśnie często wpływają na bliskość między partnerami. Proponuję przede wszystkim porozmawiać o tym wspólnie. Być może będzie konieczność spotkania z terapeutą i wspólne przyjrzenie się gdzie pojawił się problem i jak można sobie z nim poradzić.
Pozdrawiam