Kryzys małżeński i niechęć do seksu

Mamy kryzys małżeński. Chodzi o seks. Myślę że jestem osobą bierno -agresywną bo unikam stosunków. Mąż nie okazuje mi czułości, nie przytula, nie całuje. A wieczorem mimo że był obojetny w dzień i niemiły chce seksu natomiast jego zachowanie mnie zniechęca. Co robić?

Witam, to naturalne ze w momencie kryzysu nie ma Pani ochoty na współżycie z mężem. Pisze Pani o braku czułości i zainteresowania ze strony męża, a to jest potrzebne, zeby cieszyć sie wzajemna bliskością rownież seksualna. Zachęcam Państwa do skorzystania z terapii dla Par, a jeśli maz nie bedzie wyrażał zgody to Pania zachęcam do wizyty u Psychoterapeuty.

Witam serdecznie,
W relacjach partnerskich bardzo ważne jest wzajemne okazywanie sobie bliskości i czułości poprzez przytulanie, pocałunki ale również drobne, codzienne gesty. Buduje to w partnerach poczucie więzi, zaangażowania oraz poczucie bycia ważnym, co często wpływa na bliskość seksualną. Jeżeli przechodzą Państwo obecnie kryzys to zachęcam do konsultacji u psychoterapeuty lub seksuologa, który pomoże Państwu między innymi zrozumieć zaistniałą sytuację oraz dotrzeć do przyczyn problemów.
Pozdrawiam.