Czy terapeutka może wymagać takich informacji?

Dzień dobry. Mąż chodzi na terapię (poszedł tam ze względu na kryzys w małżeństwie, ja też chodzę na ind. terapię). Mąż twierdzi, że terapeutka każe mu mnie wypytywać o to, jak ma poprawić relacje w małżeństwie. Nie dowierzam, że terapeutka może tak robić (mąż domaga się pisemnych instrukcji ode mnie), stąd moje pytanie: czy to możliwe, aby terapeutka robiła sobie ze mnie źródło informacji? Nie chcę tych informacji podawać mężowi ze względu na to, że ma on tendencję do manipulowania mną, kłamania i wykorzystywania ich przeciwko mnie. Podawanie mu "instrukcji" jedynie pomoże mu lepiej mną manipulować. Czy zadawanie takich "prac domowych" jest możliwe?
KOBIETA, 54 LAT 3 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

terapeuci często zadają różne rodzaje "prac domowych" jako część procesu terapeutycznego. Zadania te mają na celu zwiększenie świadomości własnych uczuć, myśli i zachowań oraz poprawę komunikacji i relacji z innymi. W przypadku terapii par może to obejmować zadania, które wymagają aktywnego udziału obu partnerów, nawet jeśli tylko jeden z nich uczestniczy w sesjach indywidualnych.

Ważne jest jednak, aby wszystkie zadania były wykonywane z uwzględnieniem granic i komfortu obu stron, szczególnie jeśli istnieją obawy o manipulację lub niewłaściwe wykorzystanie informacji przekazanych podczas terapii. Jeśli ma Pani przypuszczenia, że takie informacje mogą zostać wykorzystane w negatywny sposób przez Pani męża, zawsze można odmówić udziału w takich zadaniach.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/tag/psychoterapia-par/6889141480712768

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.