Jak pomóc mężowi, który jest uzależniony od palenia marihuany?

Witam, mój mąż od 14 roku życia pali zioło. Ma teraz 35 lat. Nie pali codziennie, ale często. Nie wspópracuje ze mną, nie potrafimy się porozumieć. Ciągle kłócimy się, mało się dzieckiem zajmuję. Nic w domu nie robi. Teraz wyprowadził się z domu i ma kochankę. Jest agresywny. Jak mu pomóc?

Dzień dobry,
W państwa małżeństwie bardzo dużo się dzieje. Terapia małżeńska mogłaby wiele wnieść. Zanim jednak może dojść do terapii par, mąż powinien skorzystać z wizyty u terapeuty uzależnień. Pytanie czy jest u niego motywacja do terapii? To jest bardzo ważne. Terapia par może się rozpocząć także po wcześniejszym ustaniu związku pozamałżeńskiego.
Pozdrawiam.