Separacja z mężem

Witam, potrzebuje bardzo dobrego specjalisty który zrozumie i mnie i to co robi mąż. Na terapie : 1. chodziłabym schodzić sama - jest to ważne gdyż we wtorek bierzemy separację z mężem 2. zdobycie zaufania 3. co zrobić żeby maż mnie zrozumiał co mi zrobił 4. separacje chciał maż , chce być wolny, 5. nie chcemy rozwodu 6. zdecydowaliśmy ze krok po kroku odbudujemy nasze relacje chociażby w komunikacji. Pozdrawiam. Magdalena

Dzień dobry.

Z Pani opisu można wnioskować, że chce Pani pomocy jedynie dla Pani, nie dla związku i w tym dostrzegam podstawowy na razie problem w odbudowywaniu relacji małżeńskiej. Oczywiście, poddanie się terapii indywidualnej nie jest niewłaściwe - jednak należy pamiętać, że powinna ona służyć nie tyle ustaleniu winy męża, a określeniu Pani własnego udziału w związku, jak również w jego ewentualnym kryzysie.
Wydaje się, że, pomimo Pani oczekiwań, najbardziej korzystna dla małżeństwa byłaby jednak terapia małżeńska.

Pozdrawiam.

Szanowna Pani, w Warszawie jest bardzo dużo dobrych specjalistów. Może ich Pani znaleźć chociażby na tym portalu. Proszę udać się do psychologa który jest jednocześnie terapeutą par. Najlepiej udać się wspólnie z mężem, skoro postanowiliście Państwo odbudowywać swoje relacje i poprawić sposoby i wzorce wzajemnego komunikowania się. Pozdrawiam, Monika Wysota