Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co zrobić, jeśli mąż kocha inną?

Mój mąż kocha inną. Była to półtoraroczna znajomość na telefon. Spotkali się tylko raz. Twierdzi, że to jest ta bliskość, chemia, tęskni za nią i płacze. Ona zerwała z nim gdy zadzwoniłam. Jej mówił, że jesteśmy w separacji. Mamy dziecko. Czy istnieje szansa, że odbudujemy nasz związek. Czy czas lecząc rany może wyleczyć go z tej miłości? Żyjemy codziennym życiem, nawet uprawiamy seks. Mi zależy. To stało się tydzień temu. On mówi, że nie pamięta nic dobrego między nami, zabił uczucia do mnie.
KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu

ADHD

ADHD to zespół nadpobudliwości psychoruchowej. Dotyka kilka procent dzieci w młodszym wieku szkolnym, ale może też dotyczyć osób dorosłych. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o ADHD.

Możecie Państwo wspólnie pracować nad obudową Waszej relacji, najlepiej na terapii dla par, do tego jednak potrzeba chęci i gotowości obydwojga. Do pracy nad poprawą relacji w związku potrzebne jest zaangażowanie każdej ze stron. Nie ma natomiast sposobów, by przymusić drugiego człowieka do uczucia, kochania kogoś. W sytuacji, jeżeli mąż nie chciałby podjąć terapii małżeńskiej, może Pani skorzystać z indywidualnej pomocy dla siebie. Sytuacja, w której Pani się znalazła jest zapewne dla Pani trudna i warto, żeby pomyślała Pani o wsparciu dla siebie.

0

Dzień dobry!

Sytuacja w Państwa związku, choć trwała półtora roku, nagle ujawniła się i zmieniła bardzo niedawno - zaledwie tydzień temu. Zazwyczaj w dużym kryzysie trudno o spokojną analizę sytuacji, szukanie porozumienia i zastanawianie się nad przyszłością. Pierwszym krokiem jest ochłonięcie i uspokojenie emocji. W przyszłości polecam podjęcie terapii małżeńskiej lub indywidualnych konsultacji z psychologiem. Nie jest możliwe przewidzieć, jakie będą przyszłe wybory i decyzje każdego z Państwo. Można za to zastanowić się, jakie emocje i motywacje za nimi stoją.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy