Co zrobić, gdy mąż chce ode mnie odejść?

Witam, Jesteśmy z mężem po ślubie 10 miesięcy, a w zwiazku 11 lat. Mieliśmy rozstania i powroty. Jesteśmy rodzicami 2 latka i oczekujemy lada dzień na narodziny córki. Mąż postanowił ode mnie odejść, chce rozwodu i zamierza sie wyprowadzić. Mowi, ze przez lata czuł sie niekochany, nie doceniany, nie pożądany. Że mamy inną wrażliwość, nic nas nie łączy, żadne pasje. Za bardzo sie różnimy. Jest w tak kiepskim stanie psychicznym, że sie do mnie nie odzywa, ucieka w samotność i kontakty z innymi ludzmi. A ja? Mam świadomość, że mąż mnie informował o swoich potrzebach i o tym za czym tęskni z początków naszego zwkazku. Pocieszałam go lakonicznie zamiast głębiej zastanowić sie nad kryzysem. I doszło to momentu kiedy mąż mowi, ze mnie juz nie kocha i nie widzi żadnych perspektyw dla nas. Chce miec spokoj i sie wyprowadzic. Ale lada dzień rodzę córkę i czuje sie w obowiązku zostac ze mną i z dziecmi przez miesiąc moze półtora. Dluzej nie wytrzyma. Co ja moge w tej sytuacji zrobic? Czy jest szansa na zbudowanie relacji i uczuć od nowa? Mąż odmawia terapi. Ja mam wiele przemyśleń, ogromną wole pracy. Mąż mowi, ze za późno i ze straciłam szanse na niego. Co robić? Czy terapia ma sens dla kogoś kto mowi, ze nie kocha juz i chce rozwodu?

Dzień Dobry Pani,

Dziękuje Pani, że zechciała się Pani podzielić swoją częścią historii osobistej.

Rozumiem, tak jak mogę, jak ambiwalentnych doznań i emocji może Pani obecnie doświadczać, kiedy tak wiele dzieje się w Pani życiu.
Z jednej strony oczekiwanie na przyjście Córeczki, a z drugiej
wiadomość i równocześnie wstępna decyzja Małżonka, o rozstaniu.

Z Pani relacji wynika, że była/jest Pani świadoma, sygnalizowanych przez Męża potrzeb/pragnień.
Myślę, że do decyzji o rozstaniu Pani Mąż dojrzewał i z postu wnioskuję, że cierpi i dla Niego nie jest to łatwa decyzja.

Nad rozwojem związku małżeńskiego trzeba nieustannie pracować.
Naturalnym też jest, że związek przechodzi przez różne fazy, często kryzysowe, co ma miejsce u Państwa - po jedenastoletnim związku partnerskim.
Gdy w związek wkrada się pewna rutyna, być może monotonia, to jest to poważny sygnał, że relacja została mocno zaniedbana.

Dobra wiadomość jest taka, że,
Relację małżeńską można odnowić i sprawić by na nowo stała się satysfakcjonująca..., jednak do tego jest potrzebna otwartość i podjęcie takiego wyzwania przez obojga Małżonków.

Po namyśle, sądzę, że przydatna byłaby dla Pani zwyczajna rozmowa z Psychologiem, by mogła Pani bardziej zrozumieć Siebie
oraz podjąć optymalne dla Siebie działanie.

Być może Pani Mąż popatrzy z innej perspektywy, i podejmie decyzję o wspólnej terapii?

Wspieram Panią mentalnie, z przesłaniem żeby się Państwu udało!

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu.

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605