Jak skłonić męża do podjęcia walki o związek i rodzinę?

witam. maz oswiadczyl ,ze chce rozwodu, cos w nim wygaslo . Kiedy prosze go aby dal nam szanse on twierdzi, ze on juz w to nie wierzy. Jestesmy para od 13 lat, przezylismy juz rozstanie i jeden kryzys, mamy 2 malych dzieci. kiedy chce z nim porozmawiac on twierdzi, ze nie mamy juz o czym, ucieka z domu i nie wraca na noc, mowi, ze dobrze sie bawi z kolegami, ze wreszcie zyje.bardzo prosze o porade jak moge go skonic do podjecia walki o nasz zwiazek i nasza rodzine.

Jeśli chce wtedy macie Państwo szansę na kontynuowanie związku. Sposobów na pracę jest wiele: można samemu lub też udać się na terapię małżeńską. Najważniejsza jest rozmowa i podjęcie decyzji - nie skłanianie kogoś do niej lecz wysłuchanie swoich racji.

Jednak jeśli mąż podjął decyzję, że chce być sam. Co Pani da przekonanie go, by nadal był z Panią? Jak Pani widzi dalszą relację, który jest z Panią dlatego, że ktoś go do tego skłonił?
Rozstania są bardzo trudne, szczególnie gdy ma się dzieci jednak często otwierają coś nowego, wartościowego.

Pozdrawiam i życzę powodzenia
Eliza Wolańczyk

Witam,
aby wspólnie pracować nad związkiem potrzebna jest zgoda obu partnerów.
Zachęcam do rozmowy mężem, a jeśli on nie zgodzi się na wspólną pracę nad związkiem proszę zadbać o siebie. Może być pomocnym skorzystanie z wizyty y psychoterapeuty.
Pozdrawiam,