Zmiana zachowania u męża w nerwowych sytuacjach

Depresja-załamania nerwowe? W sytuacjach, gdy nawarstwi się bardzo dużo problemów, mój mąż rezygnuje z tego co ma- działalności, domu, rodziny i w 1 momencie podejmuje decyzję, że wszystko sprzedaje, rozwód i on wyjeżdża. Przy tym rezygnuje nawet z dzieci, które tak strasznie kocha i nie chce nawet z nimi kontaktu. Jak stwierdził- musi się uwolnić. Takie stany powracają, są coraz poważniejsze-niebezpieczne i coraz dłużej trwają. Jednak wobec obcych zachowuje się grzecznie i zupełnie normalnie.

Witam, musi być Pani ciężko doświadczać tak gwałtownej i radykalnej zmiany w zachowaniu męża a domyślam się, że dla dzieci jest to również mocno emocjonalnie obciążająca sytuacja. Rozmawiacie Państwo o tym, co się w Pani dzieje, jak Pani przeżywa takie decyzje (rozstania?)? Zastanawiam się, co na tyle dramatycznego dzieje się w Pani mężu, że rozważa podjęcie tak drastycznych kroków. Co to oznacza, że mąż chce się uwolnić, od czego, kogo, co powoduje, że czuje się "zniewolony"? Proszę zaproponować mężowi wspólne spotkanie z psychologiem/psychoterapeutą oraz rozważenie podjęcia terapii małżeńskiej. Danuta Michalczyk

Witam. Mąż Pani przechodzi chyba jakiś wewnętrzny kryzys, coś go trapi. Może chciałaby Pani sama skorzystać z pomocy bezpośredniej- rozmowy z psychologiem.
Magdalena Brabec