Nagła zmiana zachowania u męża i rozwód

Mąż wyprowadził się nagle z domu,złożył pozew o rozwód. Próbował wszystko ratować,ale mu się nie udało. Tak twierdzi.W sądzie zeznał, że mnie nie kocha, czuł się przymuszany i nagabywany.Więc przestałam się teraz oddzywać.A on zaczął przychodzić do domu,kiedy ja jestem w pracy;od 2mies chodzi po domu.Parę mies.temu był u psychiatry.Raz mówił,że mu się pomieszało w głowie, in.razem że nie zależy,później że chodzi o wstydliwą kwestię, że nigdy takiej osoby nie spotka.Czy to jest jakies zaburzenie?

Podobne zachowania zdarzają się w przebiegu chorób psychicznych. Jeśli jest Pani z tym trudno lub obawia się Pani, warto podjąć próbę rozmowy z mężem lub (w razie niepowodzenia) podjąć inne kroki, które zabezpiecza Panią przed najściami.

Może być, ale bez wnikliwego wywiadu nic nie można stwierdzić. Pani mąż wymaga diagnozy specjalisty. Pozdrawiam