Zaburzenia zachowania u męża podczas rozwodu

Jestem w trakcie sprawy rozwodowej.Mąż ma zmienne nastroje,jednego dnia jest do rany przyłóż,przytula się, drugiego krzyczy,wszystk. się czepia,puszczają mu nerwy,gada ze wszystko nie ma sensu.I tak w kółko. Mowi,ze jest pozbawiony uczuc, ma ujemny bilans życia.Płacze.Nie wie czego chce, raz zażądał rozwodu, nast.razem mówi, że musi przemyśleć.Nie podejmuje żadnych decyzji,mowi,ze ciągle go naciskam.Nie moge mu zadawac pytan, bo go denerwuja.Syt.trwa od pół roku.Czy to ch.dwubieg.?Jak postępowac

Choroba afektywna dwubiegunowa charakteryzuje się tym, że przejście z fazy depresji do fazy manii nie dzieje się tak intensywnie. Jak rozumiem całość opisanego problemu trwa pół roku. Zatem nie można mówić w tym wypadku o zaburzeniu dwubiegunowym, gdyż w tak krótkim czasie nie pokazałyby się obie fazy. Najlepiej będzie jeśli namówi Pani męża na podjęcie spotkań z psychologiem, który pomoże mu ułożyć pewne sprawy, gdyż najwyraźniej partner ma z tym problem, co powoduje w nim wybuchy złości, płaczu i zapewne duży dyskomfort psychiczny. Pozdrawiam.

Witam,
Poleciłabym udanie się z mężem na wspólną psychoterapię ,lub konsultację psychologiczną .Być może pod wpływem już nieaktualnych czynników został wniesiony pozew rozwodowy i warto go zaniechać,skoro oboje nadal przeżywacie wątpliwości.Może Pani spróbować nawiązać kontakt z Fundacją "Rozwód-poczekaj"w Warszawie.Na pewno otrzyma Pani wsparcie dla siebie i konkretne propozycje rozwiązań.
Pozdrawiam i życzę cierpliwości.