Cechy osobowości paranoicznej u partnera a rozwód

Witam serdecznie. Potrzebuję pomocy. Mój mąż wykazuje w 100% cechy osobowości paranoicznej. To bardzo silny, władczy, apodyktyczny charakter. Jesteśmy w trakcie sprawy rozwodowej. Jestem Świadkiem Jehowy. Mąż chce pozbawić mnie władzy rodzicielskiej nazywając mnie członkiem sekty. Wszędzie weszły podstęp, uniemożliwia mi kontakty z dzieckiem mówiąc, że je przede mną chroni. Mieszkamy i boję się co jeszcze zrobi. Proszę o pomoc. Gdzie to zgłosić? Jak zmusić do leczenia? Jak ochronić rodzinę?

Zmusić do leczenia można tylko w trybie przewidzianym w ustawie o ochronie zdrowia psychicznego.
Jeżeli nie ma Pani pełnomocnika, proszę sprawdzić, gdzie w sadzie jest punkt bezpłatnych porad prawnych.