Manipulacja dzieckiem podczas rozwodu

Witam, mam ogromne problemy z mężem, który stara się wykazać swoje zaangażowanie w rodzinę do sprawy rozwodowej (spotyka się z psychologami, którzy znając jedynie jego wersje wydarzeń wystawiają pochlebne dla niego opinie, nastawia dziecko, odsuwa mnie od zycia dziecka), jednocześnie fałszując dowody na rzekomą moją manipulację naszym dzieckiem, a ono właśnie cierpi najbardziej. Jak mogę nam pomóc?

Witam. To trudna sytuacja. Może Pani sama chodzić do psychologa który też wystawi opinię o Pani kompetencjach rodzicielskich. Także starać się pokazać dziecku że jest przez Panią kochane bez względu na obecną sytuację. Proszę nie walczyć tak jak mąż. Zawsze może Pani wystąpić o opinię w RODK. Tam specjaliści ocenią zarówno Panią jak i męża i dziecko. Prawda powinna wyjść.
Pozdrawiam

Psychologowie nie wystawiają opinii na podstawie wersji zdarzeń - ta faktycznie może być subiektywna. Wystawiają ją na podstawie obserwacji psychologicznej, wywiadu, testów psychologicznych np. testów osobowości.
Rozumiem, że jest Pani zdania, że mąż działa celowo na Pani niekorzyść? Nie wiem, jaki miałby w tym cel. Na pewno łączy Was chęć dbania o dobro dziecka. To jest siła całej tej sytuacji, która jest zresztą skomplikowana, a ja wiem za mało, by pomóc. Z pewnością warto skorzystać z konsultacji psychologicznej. Życzę powodzenia.