Trudności z poradzeniem sobie podczas rozwodu rodziców

Mam 18 lat, moi rodzice sie rozwodza. Od kiedy zaczely sie kłótnie w domu, nie potrafiłem sobie z, tym poradzić, zawsze uiekalem z mieszkania, zeby tego nie sluchac. Wiosną tego roku mama wyprowadzila sie z domu, zdradzila tate, spotyka sie z kimś. Siostry mieszkaja osobno. Teraz zaczęła sie sprawa rozwodowa i tato każe mi zeznawać, mówi, ze jesli nie chcę stracic mieszkania musze zeznawac. Cały czas mysle o tym wszystkim, nie potrafię sobie z tym poradzić.

Witam serdecznie,
Rozumiem, że kłótnie oraz rozwód rodziców są dla Ciebie bolesnym doświadczeniem. Tym bardziej, że tata postawił Cię w sytuacji, w której musisz opowiedzieć się za którąś ze stron, postawił Ci ultimatum. Wiem, że jemu również jest trudno, ale nie powinien tego robić. Jeśli nie chcesz zeznawać, nie musisz tego robić. Po prostu powiedz tacie, że sprawy między nim a mamą powinni rozwiązywać między sobą bez angażowania swoich dzieci. Powiedz mu również, że kochasz i jego i mamę i nie możesz wybierać.
Pozdrawiam

Witam, rozwód to wydarzenie które powoduje bardzo duży stres, zmienia życie całej rodziny. Czy w związku z sytuacją może Pan liczyć na wsparcie kogoś bliskiego, z rodziny, znajomych, z kim może o tym porozmawiać? Ważne że prosi Pan o pomoc. Aby uzyskać wsparcie proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem, co da możliwość rozmowy z osobą bezstronną, skorzystać z telefonu zaufania: 116 111 (http://www.116111.pl/mlodziez) lub na stronie http://www.telefonzaufania.org.pl/telefony_zaufania_wykaz.html
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl