Rozwód rodziców i wyrzucenia z domu przez matkę

Moi rodzice są po rozwodzie , zamieszkałam z mamą , która nadużywa alkoholu , często były wyzwiska ,parę razy kazała mi się wynieść do ojca z reguły żałowała tego na drugi dzień i mogłam wrócić ,tym razem niestety było inaczej ,nawet na trzeźwo mama uważa , że nie mogę z nią i z jej partnerem mieszkać ,że sama sobie na to zasłużyłam .Tato jest raz na dwa tygodnie czyli przez resztę czasu mieszkam z jego kobietą i dziećmi ,ludzie całkiem mi obcy.Płacze cały czas ,czemu mama mnie nie chce ?

Witam Panią,
różnie bywa w rodzinie, zwłaszcza kiedy rodzice są pochłonięci swoimi sprawy, dzieci wtedy mają poczucie, że są nieważne dla nich, co wcale nie musi być prawdą. Wspomniała Pani o nadużywaniu alkoholu przez mamę, co dodatkowo może zaburzać jej sposób funkcjonowania. Zachęcałabym w takiej sytuacji zgłosić się do Ośrodka Leczenia Uzależnień i zapytać o pomoc dla siebie w tak kryzysowej sytuacji. W takich miejscach rodzina osób uzależnionych może również otrzymać bezpłatnie wsparcie,a Pani nie będzie miała poczucia, że została sama z tym, czego doświadczyła.

Pozdrawiam ciepło
Izabela Makowska-Trzeciak

Witam. Bardzo możliwe, że mama Pani nie chce, bo "przeszkadza" jej Pani w piciu. Tak mogłaby sobie pić do woli, bez ukrywania się przed Panią. Poza tym mama jest chora (choroba alkoholowa) i nie zachowuje się racjonalnie.
Magdalena Brabec