Nadużywanie alkoholu przez obojga rodziców

Nie wiem co mam robić chodzi o moich rodziców którzy piją czasem jak dzwonię nie da się z nimi porozmawiać i wtedy przepłakuję cały dzień. Mieszkając w domu mogłam ich pilnować a teraz mieszamy osobno i czasem żałuję że się wyprowadziłam i obwiniam się za to co się dzieje bo nie mam kontroli nad tym co robią tak to mogłam zabrać to co mieli albo pilnować żeby niczego nie kupili. Codziennie zastanawiam się co robią. Nie mogę normalnie mieć własnego życia. Nawet tera ryczę jak piszę.

Witam
Jest Pani wspaniałą osobą, kochającą córką. Stara się Pani dbać o swoich rodziców tak jak potrafi Pani najlepiej. Problem polega na tym, że ponosi Pani bardzo wysokie koszty psychologiczne, a nie uzyskuje Pani zamierzonych efektów. Czyli cierpi Pani, żyje w poczuciu winy i mimo stosowanej kontroli i ograniczaniu rodzicom dostępu do alkoholu nic się nie zmieniło - Oni piją nadal.
Myślę, że powinna Pani skorzystać z psychoterapii dla osób współuzależnionych - czyli takich jak Pani osób, których bliscy są uzależnieni od alkoholu.
W czasie tej psychoterapii między innymi nauczy się Pani bardziej skutecznych sposobów pomagania rodzicom. radzenia sobie z własnymi uczuciami, jak odzyskać własne życie.
Psychoterapia dla osób współuzależnionych jest bezpłatna,prowadzona jest w ośrodkach leczenia uzależnień.
pozdrawiam
Ludmiła Kulikowska Kubiak

Przede wszystkim nie może Pani obwiniać siebie za problem alkoholowy rodziców. Realna pomoc im będzie bardzo trudna. W sytuacji zdecydowanie kryzysowej, która zagrażać będzie ich życiu proponuję zgłosić problem do komisji rozwiązania problemów alkoholowych - jest w każdej gminie oraz mieście.

Witam. Całe szczęście, że Pani z nimi nie mieszka. Tylko się Pani wydaje, że by ich upilnowała. Kontrola alkoholików wymaga też leczenia terapeutycznego bo proszę zobaczyć- nie ma Pani własnego życia, tylko się zadręcza myślami o nich. zachęcam do terapii dla osób współuzależnionych.