Nadużywanie alkoholu u partnera

Mam problem z mężem.Nadużywa alkoholu,nie chce też dobrowolnie poddać się leczeniu.Zgłosiłam go nawet do Komisji Alkoholowej,ale nie wiem czy tam się uda.Mieszkamy na wsi,utrzymujemy się z gospodarstwa rolnego.Mamy dwoje małych dzieci.On ostatnio tak się wdrożył w to picie,że tylko pije i leży.Robi to co musi.Jak kończy się alkohol to staje się agresywny.Wymyśla byle pretekst,aby znów się zaopatrzyć.Nie jestem go w stanie ciągle kontrolować.Zresztą jak chcę gdzieś za nim iść to wrzeszczy.Co dale

Witam. Wygląda na to, że podjęła Pani już koki zmierzające do tego, żeby przekonać męża do leczenia. Życie z osobą nadużywającą alkoholu jest bardzo trudne i myślę że warto, żeby Pani pomyślała o poszukaniu wsparcia dla siebie. Przy poradniach leczenia uzależnień zwykle funkcjonują grupy wsparcia i edukacyjne dla rodzin czy osób współuzależnionych. Poniżej link do artykułu o współuzależnieniu: http://www.swiatproblemow.pl/2013_03_3.html.
Pozdrawiam, MB

Proszę ponownie zgłosić do Komisji Alkoholowej. Mają obowiązek zareagować.
Jeśli mąż jest agresywny można zgłosić na policji w celu założenia tzw. niebieskiej karty..